AZRAİL Sembolü


near-paris-a-congress-of-experimental-psychology-holds-a-successful-demonstration-of-dowsing

İbrani ve İslam geleneğine göre göğün 3. Katında bulunan ölüm meleğidir. Müslümanlara göre Azrail, Rafael’in bir başka biçimidir. Onlara göre “70000 ayağı ve 4000 kanadı vardı. Ayrıca dünyadaki insan sayısı kadar göz ve dile sahipti.”  Yine Müslümanlara göre Azrail büyük bir defteri sürekli doldurur. Bir insanın doğumunu kaydeder ve ölen bir insanın adını siler. Mikail, Cebrail ve İsrafil; Adem’i yaratmak için 7 avuç toprak bulamayınca bu görevi Azrail üstlenir ve başarır. Bu başarı nedeniyle ruhu bedenden ayırma görevi de ona verilir. Doğu efsanelerine göre Azrail, ölen insanın burnuna Hayat Ağacı elması tutarak görevini yerine getirir. Yahudi mistisizmine göre Azrail kötülüğü temsil eder. La Livre de la Protection’da Süryani büyülerinde adı geçen üç kutsal melekten biridir.

Elma Sembolü


near-paris-a-congress-of-experimental-psychology-holds-a-successful-demonstration-of-dowsing

Bakiliğin, sevginin ve verimliliğin simgesi olarak Avrupa’da inanılırdı. Yuvarlak şekli kısır döngüyle özdeşleşir. Yoldan çıkma olarak da kabul edilmesi Adem ile Havva’nın yaşadığı ilişkiden kaynaklanır.


İsminiz :


Mail Adresiniz :


Düşünceniz :Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı