Şeytan Kehaneti

Şeytan Kehaneti

aim

 

Aim, demonolojide Aym, Aini, Harborim ve Haborym isimleriyle de bilinen, Lucifer’in hizmetkarıdır.

Düşmüş meleklerden birisi ve Süleyman’ın 72 cininden 23.’sü olan (Goetia’nın 72 şeytanı) Aim cehennemin büyük ve güçlü bir düküdür. Çok yakışıklı bir erkek görüntüsünde ortaya çıkar ancak 3 başı vardır, ilki bir yılan başıdır, ikincisi insan başıdır ve alnında iki yıldız vardır, üçüncüsü ise bir kedi başıdır.

Aim’in şeytani görevleri insanları nüktedan, esprili bir ruh haline sokmak ve özel meselelerdeki konulara tam bir dürüstlük (ya da patavatsızlık) ile cevap vermelerini sağlamaktır. Bir engerek yılanına binerek dolaşır ve bir elinde dağlama çubuğu (alevli damga) taşır.

Aim 26 lanetli lejyonu ve bir kıta saldırgan şeytanı kumanda eder, bunlar şeytani işlerinde Aim’e yardımcı olur.

Aim elinde alevli damgasıyla şehirlerde dev yangınlara neden olur, şatoları ve kuleleri yakar. Dr. Rudd’un Goetia’sında Aim’in melek Melahel’in ismi ile rahatsız edilebileceği ya da def edilebileceği anlatılır.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı