Şiir Falı

Şiir içindeki mısralardan faydalınalarkcevabı merak edilen sorulara yanıt aranan ve bulunan bir fal türüdür. Burada mısralardaki sözcüklerin cevap niteliği taşıdığı kabul edilmektedir.

Özellikle eski Yunan şehgirlerinde var olan bu fal türü, Çin ve hint kültürlerinde de yaygın olarak görülmektedir. Bugünlerde de benzerleri görülmektedir.

Uygulanan yöntemlerden birine örnek vermek gerekirse; herhangi seçilen bir şiirin mısraları ayrı ayrı kağıtlara yazılır katlanır ve bvir şişeye atılır. Sonra bir soru sorulur ve şişeden rastgele bir kağıt seçilir. Kağıtta yazan mısradaki sözcüklerden soruya cevap bulunur.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı