Şimşek Tanrısı Thor

Şimşek Tanrısı Thor

thU7HI801F

THOR

Norveç mitolojisine göre gökyüzünün ve şimşeklerin Tanrısıdır.

Şef Tanrı olan Odin’in ve Jorth’un en yaşlı oğludur. Norveç inancının Odin’den sonra ikinci öneme sahip en popüler Tanrı’sıdır.

Çekiç; şişmeşk ve ışık patlayınca tekrar ona geri dönemsini anlatır. Kayış gücünü ikiye katlar,demir eldivenler ise çekicini fırlatmaya yardımcı olur.

Savaşta devleri öldürmekle ünlüdür. Thor’un mitleri devleri yok etmesine dayalıdır. Düelloda Hrungnir adlı en güçlü devi hunharca harcar. Thrym’i öldürdükten sonra onun ailesindekiler Thor’dan çalınan çekiç karşılığında alınan Freyja maskesi altında ortaya çıkmışlardı. O Hymir’i öldürmüş ve onun düşmanları dev ülkesine giderek onun evindeki çaydanlığa ulaşmak istemişlerdir çünkü Tanrılar o çaydanlığı kullanacaktı. Asgar çevresine duvar inşa eden devi öldürmüş fakart en önemli mücadelesi Midgard yılanını denizin en dibinde yok etmesidir.

Haftanın beşinci günü olan Perşembe Thor olarak adlandırılır. İsim Jüpiter Tanarusdan esinlenildiği düşünülmektedir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı