Sır Falcısı: Agaliarept

Sır Falcısı: Agaliarept

agaliarept

Agalieraps ya da Agalierept olarak da bilinir.

Agaliarept demonolojide Lucifer’in hizmetkarı ve yardımcısı olarak bilinir.

Yahudilikte tanınan bir şeytan olan Agaliarept sırları açığa çıkartma ve geçmişi ve geleceği kontrol etme güçlerine sahiptir. Cehennemin ikinci lejyonuna hükmeden Agaliarept, Hades’in büyük generalidir ve astları Buer, Gusoyn ve Botis isimleriyle bilinir. Bunlar Goetia’nın 72 şeytanı arasındadır. Avrupa ve Anadolu bu şeytanların etkinlik gösterdikleri alanlardır. Agaliarept, Tahirimal ile birlikte suya hükmeden Elelogap’ı kontrol eder.

Okült geleneğe göre, Agaliarept insan formunda görünür, bıyıklı ve yaşı ileri bir erkektir. Bitkilerin sağaltıcı güçleri ve metalin okült özellikleri ile ilgili bilgeliğe sahiptir. İnsanlarla olan savaşında Şeytan Agaliarept’e güvenir. Çift başlı bir simgesi vardır.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı