Sorgulama Falı

“Sizi seviyormu, hayatında başka birimi var, durup dururken sizden uzaklaştımı, üzerinizde nazar, negatif enerjimi var?” gibi sorulara yanıt bulmak için bakılan bir fal türüdür. Hem su, hem katina hem de tarot fallarının birlikte bakılmasıdır.

Özellikle çelişkili durumlarda gerçek suçlunun tespiti için kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca iftiraların gün yüzüne çıkarılması, cinayetlerin aydınlatılması için de zaman zaman kullanılmıştır.

 

Bozkır ve göçebe toplumlarda yaygındır. Özellikle göçebe toplumlarda yerleşik bir düzen ve yerleşik bir hapishane kültürü oluşmadığı için herhangi bir durumda suçlunun ani tespiti ve cezalandırılması gereği böyle bir yöntemi ve inancı doğurmuştur.

 

Suçlu olduğu varsayılan kişi veya kişiler sandalyelere oturtulur. Ardından sorular sorulur. Sorulan sorulara kekelemeden, konuşma hatası yapmadan ve uzun aralar vermeden fakat sakin sakin konuşanlar şüpheli konumuna girer. Kesin karar sorgulama esnasında gökyüzünü izleyen hakim tarafından verilir; eğer bir yıldız kayar veya yoğun bir bulut kümesi dağılmaya başlarsa kişi suçludur anlamına gelir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı