Söyle Sevgili Kurbağa, Bugün Yağmur Yağacak Mı?

Söyle Sevgili Kurbağa, Bugün Yağmur Yağacak Mı?

frog-playing-banjo-in-moonlight

Dünyanın pek çok yerinde kurbağalar hava durumu tahmini yapmak amacıyla kullanılmakta. Bu ülkeler arasında Çin, Amerika, Kore ve Yunanistan çoğunluk olarak yer alıyor. Eski bir inanca göre kurbağalar yağmurun yağışının habercisi olarak nitelendiriliyorlar. Aynı zamanda, kurbağalar bir kişinin talihi konusunda da ip uçları veriyor. Bunun yanı sıra doğurganlık, bereket, refah ve de sağlık konusunda da pek çok bilgiye kurbağalar üzerinden fal bakılarak ulaşılmış geçmişten bugüne ve hala da pek çok yerde bu yöntem kullanılmakta.

Eğer bir kara kurbağasının sesi işitilirse bu, çok kısa bir süre içinde çok şiddetli bir yağmur yağacağına işarettir.

İri bir kurbağanın rengi koyulaşırsa bu da en az on iki saat içinde aşırı derecede bir sağanak yağış ile karşı karşıya kalınacağının habercisidir.

Eğer kurbağaların ötüşünde normalden daha fazla bir durum söz konusuysa bu da kötü hava koşullarının kapıda olduğu anlamına gelmektedir.

Eğer bir kişi bir kurbağa ile karşılaşırsa bu durum o kişinin çok kısa bir süre içerisinde yüklü bir miktar para alacağı anlamına gelir.

Bunun dışında yavaşça iç organları çıkarılmış bir kurbağanın vücudunun eldeki siğiller için iyi bir tedavi yöntemi olduğu kanısı yaygındır.

Bir kapının içine ölü kurbağa asıldığı takdirde oradaki büyükbaş hayvanların salgın hastalıklardan korunacağına dair bir inanç da mevcuttur.

Belki de en sağlıklısı günümüzde de çok yaygın olan hava durumu tahminlerini kurbağalara sormaktır. :)

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı