Soylu Kuş Simurg

Soylu Kuş Simurg

simurg

SİMURGH

Pers geleneğinde soylu ve yararlı bir kuştur.

Aslan vücutlu olup, heybetli bir gagası ve keskin dişleri vardır. Kabarık ve gururlu tüyleri ile büyük kanatları vardır. Büyük yaralar için şifacı bir yanı vardır.

Kainatın üç kere yıkılışına tanıklık eden kuş görünümlü bu canavarın evrenin tüm sırlarına vakıf olduğu yönünde inanç vardır.

Her bitkinin tohumunu içeren ve dallarının çiçekli olduğu kutsal bir ağaç onların gerçek evidir.

Ağaç dallarından güçlü bir yükselişle hareket ettği zaman o orijinal ağacın tohumları tüm dünyaya sallanır uçar ve insanların faydalanabileceği bir bitki aleminin oluşumu sağlanmış olur. Karanlıkta bu kuş bulut olur ve yağmur olarak yağar.

Efsaneye göre Pers diyarında insanların tırmanmasının imkansız olduğu Alburz dağlarının ulaşılmaz noktalarında inzivaya çekilir.

İnsanoğlunun konuşmasına da etkili olduğu yönünde efsaneler vardır. Yine Antik Pers coğrafyasında Kahramanların koruyucusu ve öğreticisi rolünü de üstlenmektedir. Stresli ve çaresiz anlarında kahramanlara yardımcı olurlar.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı