STEINER RUDOLF

STEINER RUDOLF

rudolf-steiner-182196-530-531

STEINER RUDOLF

Sosyal felsefenin kurucusu olarak kabul edilen Avustralyalı felsefeci, bilim adamı, eğitimci ve sanatçıdır.

Duygulardan bağımsız olarak ruhsal algı ve saf düşünce işlemini ifade etmiştir. Anthroposophy bu eğitimin geliştirilmesi için çalışır.

  1. asırda felsefe prensiplerine bir kavram ekleyerek psikolojik ve ruhsal olguların dikkatli araştırmasını yapmıştır. Onun üstün dehası devrimci fikirleri getirmiş, tıpta bütüncül yaklaşımları sağlamış, felsefe, din, eğitim, tarım, ekonomi, bilim, mimari ve sanatta da bu yöntem uygulanmıştır.

1912’de bu konu ile ilgili topluluk oluşturduktan sonra bu topluluk zamanla dünyaya yayılmıştır. Özellikle Britanya’da popüler olmuştur.  Avrupa’yı dolaşarak bilim, sanat, felsefe, din, sosyal bilimler ve eğitim hakkında dersler vermiştir. 350 başlıktan fazla çalışmalarını yayımlamıştır. Derslerini, kitaplarını, dramalarını toplamışlardır.

Waldorf Okul hareketine esinlik kaynağı etmiştir. Ayrıca engelli çocuk okulları da onun öğretilerinden faydalanmıştır. Onun tarımsal öğretileri organik ürün üretiminde kullanılmıştır. Müzik ve konuşma işlemi içinde çalışmaları vardır. Bugün dahi tıp alanında yaptığı çalışmaları saygı görmektedir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı