Su falı

Su falı

Water-Love-Texture-Wallpaper-Image

Grekçe kökeni hudro ( hydro ) ve manteia ( kutsamak ) olan su falı  ( hydromancy ) geçmiş ve gelecek arasında önsezilere dayalı bir bağlantı kurmaya yarayan ve burada sudan faydalanılan bir fal türüdür.sufali
Diğer bir çok falda olduğu gibi burada da farklı yöntemler uygulanmaktadır.

Eski zamanlardan itibaren toprakların, taşların ya da havzaların şelale ya da yağmur suyu ile dolması her zaman kutsal sayılan bir olgu olmuştur. Buna bağlı olarak bir kase içinde doldurulmuş ve bekletilmiş bir suyun hareketi, rengi, sudan herhangi bir nesnenin ya da varlığın yansımasının falcı tarafından görülmesi geleceğe dair bir takım olumlu ya da olumsuz fikirler sunulmasını sağlar. Bilineceği üzere eski çağlardan itibaren hükümdarlar da dahil bir çok siyasi ya da toplumsal dönüm noktalarında su falına göre hareket etmesi yaygın bir durumdu.

Bir diğer bilinen yöntemde su dolu kasenin hazırlanmasının dışında bir anahtarın veyahut halkanın bir zincire bağlanarak, bu metalin su kasesinin içine veya dışına sürtmesi ya da dokunması sağlanır. Böylece kase içindeki su hareket edecek ve suyun üzerindeki yansımalar ve suyun hareketi falcı tarafından büyük bir incelikle yorumlanacaktır. Bu yöntemin kutsallık değeri yüksek olmakla beraber bu falı gerçekleştirecek kişinin de mistik güçlerle iletişiminin güçlü olması gereği aşikardır.

sufaliBir diğer yöntem de üç tane çakıl taşının sabit suyun içine atılmasıyla oluşacak dalgaların yine mistik bir şekilde değerlendirilmesine dayalı olanıdır.

Yöntemlerden biri de suyun kaynama esnasında çıkardığı sesin falcının yüksek inisiyatifi doğrultusunda doğanın imgeleriyle beraber değerlendirilmesidir.

Denizin ve ya göl suyunun da renginin, hareketlerinin yorumlanmasıyla da bir takım verilere ulaşılabilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı