Suçluluk Falı

Suçluluk Falı

suçluluk

SORTES APOSTOLORUM (BIBLIOMANCY)

Bir kişinin suçlu olup olmadığını anlamak için kullanılan mistik bir yöntemdir. Eğer İncil özneden daha ağır ise o kişi suçlu olurken daha hafif kalırsa o kişi masum demektir.

Bir başka yönteme göre öncelikle bir soru sorulur. Sonra incilden rastgele bir sayfa açılır ve parmakla rastgele bir cümlenin üstüne konulur. Orada yazılanlardan sorulan soruya cevap oluşturulur.

Bu tür aslında herhangi bir kitap kullanılarak yapılan çalışmalardan türetilmiştir. Genellikle büyü kitapları kullanılır, yoksa Grek epik yazımları veya şiirleri de bu yöntem içerisinde kullanılır. Rhapsodomancy’de bu tarz çalışmanın bir türü olup kehanetler elde edilmeye çalışılmıştır.

Geleneksel olarak eski parşömen kağıtları tercih edildiğinden matbaanın yaygınlaşmasından sonra bu yazılar bu eski kağıtlar üzerine geçilerek bu yöntem uygulanmaktadır.

Bir yönteme göre İncil üzerinde zar atılır ve bir iğne batırılır. Sora gözler kapalı bir şekilde rastgele bir sayfa açılır ve orada yazılanlar yorumlanır.

Çok eski tarihlerden itibaren uygulanan bir yöntem olmakla beraber Müslümanlar arasında bu yöntemin benzeri Kuran üzerinde uygulanarak yapılmıştır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı