Sufi Derviş: Celaleddin Rumi

Sufi Derviş: Celaleddin Rumi

4

JELALEDDIN RUMI

Doğulu bir mistik kişilik olarak tanımlanan, 13.yüzyıl Anadolu’sunda yaşayan şair ve bir Pers sufisidir. Celaleddin Balki olarak da bilinir.

Kendisini Tanrı’nın aynası olarak gören bir görüşe sahiptir. Dış dünyanın arzularından, isteklerinden, duyularından arındırıp kendisini anlamaya çalışan bir öğretinin lideridir. İlahi bir esasla birleşmek her şey ile birleşmek anlamına gelmektedir.

Birçok lirik eser yazmıştır ve en ünlüsü Mesnevi adlı eseridir. Etik ve ahlaki görüşleri toplamıştır. Eski dervişlerden olup sufi tarikatı oluşturmuş Orta Asya’dan Konya’ya göç edip orada yaşamış bir sufi önderdir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı