Tanrı Amon

Tanrı Amon

Amon-Ra-crook-and-staff1

Amon 

Aamon olarak da telaffuz edilir.

Demonolojide Amon Cehennemin Büyük Markizi olarak geçer ve cehennemin kırk lejyonunun kumandanıdır. Aynı zamanda Goetia’nın 72 iblisinden yedincisidir (bkz. Clavicula Salomonis Regis kara büyü kitabı).

Bazı ifadelere göre Amon ateş kusar, bir yılanın başına ve bir kurdun gövdesine (bazı tanımlarda tam tersi) sahiptir. Bazı demonologlar ise Amon’u bir kuzgun başına sahip insan olarak tanımlar. Amon geçmişi görür ve geleceği söyleyebilir, dostları ve düşmanları barıştırabilir. Aşkı canlandırdığı, iki kişiyi birbirine aşık edebildiği de söylenir.

Reginald Scott, ‘De Praestigiis Daemonum’da Johann Wier ve Clavicula Salomonis Regis kara büyü kitabı bu şeytan hakkında benzer şekilde şunları kaydederler:

7. İblis Amon’dur. Amon büyük ve güçlü bir markizdir. Bir kurdun ve bir yılanın uzuvlarına sahip olan, ateşler kusan bu markiz insan suretinde göründüğü zaman vücudu insan, başı ise köpek dişli çok büyük bir kuzgun başıdır. Tüm prenslerin en güçlüsüdür ve geçmiş ve gelecek her şeyi bilir. Aşkı ve iyiliği canlandırır, dostu düşmanı barıştırır, şeytanların kırk lejyonunu yönetir.”

Amon, Astaroth’un yardımcılarından birisidir. Geçmişi ve geleceği görür ve şeytanla anlaşma yapanlara bu bilgileri aktarır.

Amon’un özellikleri:

Makamı: Markiz

Burcu: İkizler (21 31 Mayıs)

Zaman dilimi: Gündüz

Gezegeni: Ay

Madeni: Gümüş

Tarot Kartı: Kılıçların Sekizlisi

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı