Tanrı Çocuk Falı Kehaneti

Tanrı Çocuk Falı Kehaneti

ZEUS___

TELEMONİAN AJAX

Grek mitolojisinde Salamis’in Kralı ve Telamon’un oğlu olarak bilinir. Truva savaşında Aşil’den sonra en ünlü Yunan kahramanlarındandır. Büyük bir vucuda ve cesarete sahip olmakla beraber zeka kıvraklığı biraz yavaş işlemektedir.

Savaşçı yetenğini ve ustalığını Chiron ile yaptığı idman sayesinde kazanmıştır. Truva savaşında Prens Hektor ile birebir savaşmış ve onu mızrağı ile öldürmüştür.

Ajax cesurve atak olarak bilinirdi. Aşil’in en yakın arkadaşı Petroclus savaşta öldürldüğünde Menelous Hector’un köpeklere salınmasından kurtarmıştır. Sonrasınds Aşil’de ölmüştür. Ajaks ve arkadaşları onun ölsünü Truva’dan çıkarma başarısını göstermiştir.

Odyssey’de Aşil’in ekibi savaşın ve kahramanlıkların sahibi olarak ödüllendirilince, Ajax çılgına döner ve kendisini öldürür. Sonrasında ise Odyssey yer altı dünyasında süreli olarak Ajax’ın hayaletiile uğraşmak ve ve onun zoruna giden unsurları ile yüzleşmek durumunda kalmıştır.

2. Ajax

Locris’in Kralı ve Oileus’un oğlu olarak Grek mitolojisinde ikincil bir öneme sahiptir. Truva savaşı sırasında Locrian bölgesinin lideri olmakla beraber yetenekli ve cesur bir kişiliktir. Fakat aynı zamanda acımasız olup kutsal Palladium2u yerle bir etmiştir. Bu işinden ve Priam’ın kızı Cassandra’ya tecavüz ettikten sonra Poseidon tarafından boğularak öldürülmüştür.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı