Tanrı Odin

Tanrı Odin

17

ODIN

Norveç mitolojisinde pagan dünyanın Tanrısı olup cennetin hakimi, bilgelik, şiir ve savaş Tanrısı olarak kabul edilir. Ölüm Tanrısı olup savaşta ölenler için ziyafet düzenler. Kardeşi Vili ve Ve ile Ymir’i engellemiş ve onun vücudu ile dünyanın diğer bölgelerini ele geçirmeye çalışmıştır. Aynı zamanda deniz ve gökyüzünü de elde etmeye çalışmıştır.  Ayrıca kardeşler Ask ve Emble adlı ilk insanları da yaratmışlardır.

Odin’in gücü diğer Tanrılara göre en güçlüsü olandır ve en yakışıklı olanıdır. Savaşçı bir toplumun Tanrısıdır. Bütün savaşçıların kaderini belirler. Bütün sihirlerin şefi lideridir.

Sembollerinden biri Gungnir adı verilen hedef ıskalamaz mızrağıdır. her dokuzuncu gecede yeni sekiz yüzüğü ortaya çıkran yüzüğü Draupnir ve sekiz ayaklı atı sleipner’dir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı