Tanrısal Sınıf: Abhaswara

Tanrısal Sınıf: Abhaswara

abhaswara

Abhaswara

Hindu mitolojisinde Abhaswara bir tanrılar sınıfıdır. Bu tanrılar sınıfının 64 üyesi vardır.

Hinduizm inancı milattan önce 1500 yıllarında Hindistan’ı işgal eden Aryanlar tarafından kurulmuştur. Abhaswaralar Tapoloka’da yaşarlar. Burası Brahmaloka’daki (yaratıcının dünyası Brahma’daki) dört katmandan birisidir. Tapoloka 80,000,000 yojana tarafından Janaloka’nın üzerine yerleştirilmiştir. Tapoloka’nın da üzerinde 120,000,000 yojananın bulunduğu Brahma’nın evi Satyaloka vardır.

Hindu kozmolojisinde yedi katman vardır. Bunlar Bhuloka (yeryüzü), Bhuvarloka (Antariksha ya da astral katman), Svargaloka (cennet ya da zihinsel katman), Maharloka, Janaloka, Tapoloka ve Satyaloka (en üst katman, yaratıcı Brahma’nın evi) şeklinde sıralanır.

Tapoloka’da üç tanrısal varlık bulunur, bu katmanda bulunan tanrısal varlıklar Abhaswara, Mahabhaswara ve Satyamahabhaswara isimlerini taşırlar.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı