Tarot Falı

Tarot Falı

dwsdsdsd

TAROT

Gelecek hakkında fikir elde edebilmek için dekore edilmiş bir kart falıdır.

  1. asırda Haçlılar vadıtasıyla Doğu’da italya’ya Mısır üzerinden geçmiştir.

Kökeni belirsiz olup İbrani, Mısır ya da Hindi mitolojisinden kaynaklandığı söylenebilir.

Önce belli başlı oyun ve para amaçlı oynandığı söylenebilir. Sonrasında kahinlik amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Gizli bilgilerin ortaya çıkarılması için kullanılırken genellikle şeytani uğursuzluklarla da ilişkilendirildiği olmuştur.

İki gruba ayrılmış 78 karttan oluşmuştur. Arcana ikincil düzeyde bugünün modern kartları olarak 4 bölüm ve 56 karttan dizayn etmiştir. Kupa, maça sinek ve karo olarak 4’e ayrımıştır. Her bölüm 1’den 10’a kadar rakamlandırılır. Sonraki 4’er kart ise vale, kız, kraliçe ve şovalyedir. Modern destelerde şovalye çıkartılmıştır.

Asıl olanı ise 22 karttan oluşmaktadır. Her birinde bazı başlıklar ve resimler vardır. Örneğin; şans tekerleği, cellat, yargıç, ay gibi sembolik işaretler kullanılır. Kartların 21’i numaralandırılır. Bir tanesi ise 0 olur iken modern joker ile eşdeğer görülebilir.

Her bir kartın kendi anlamı olmakla beraber başka kartlarla ilişkileri de değerlendirilir. Kartları okuma işlemi çok değişmemekle beraber okuma adına yüksek çalışma gerekir.

Mısır kökenli Tarot kartları 18. Yüzyılda yeninden tasarlansa da merkez figürleri aynı olarak kalmıştır. İstikrarlı olarak da kart üzerinde yeniden düzenlemeler yapılmaktadır. Günümüzde de çok farklı kart türleri bulunmaktadır.

Modern tarot kullanıcıları bu kartları çok dikkatli bir şekilde değerlendirmesi gerekirken ya da yoruma açıkken çok da merkezinden uzaklaşmamalı ve çok farklı alanlara kayılmamalıdır. Farkındalık yeteneği geliştirilmesi gerekir. Sembollerle aşina olana kadar çalışmalar yapılmalıdır.

Çok sayıda medyum, büyücü, sihirbaz tarafından kullanılsa da geleneksel kullanım alanı dışında günümüzde toplumlara çok fazla yayılmıştır.Kitapçılarda, internet ortamında bu kartlara kullanılmasına yönelik çok fazla bilgi ve kitap vardır. Celtic Cross, Golden Down, Horseshoe gibi metotları da bulunmaktadır. Güney ve mekez Avrupa’da İtalyan Tarrochi kartları Tarot kartlarından esinlenilmiştir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı