Tarot

İnsanlık tarihinin en eski yöntemlerinden biridir. Kartların nerede nasıl ortaya çıktığı bilinmemektedir. M.S 618 yılında Çin’ de Tang Hanedan’ ının zamanındaki paralar örnek alınarak çizildiği düşünülür. 14. yüzyıldan itiraben çingeneler tarafından dünyaya yayılmıştır. 15. yüzyılda ise İtalya’ da popüler bir kart oyunu olmuştur. İnsanlar kendilerine göre farklı desteler yaptırmışlardır. Bunların arasından günümüze kadar gelen en eski ve tam deste Visconti- Sforza’ dır.

tarot falıTarot; Astroloji, numeroloji, kabala gibi pek çok bilim dalıyla ilişkilidir. Gücünü evrensel olanla kişisel olani birleştirerek sağlar. Her kart hem kendi başına hem de diğer kartlarla birlikte yorumlanabilir.

Kartlar, 22 adet Arkana Majör ve 56 adet Arkana Minör olmak üzere iki ana kısıma ayrılır. Arkana minör her biri 14 desteden oluşan dört ana gruba ayrılır. Üzerlerinde sembolik işaretler vardır. Bunlar; Değnekler (Ateş Kartları), Kupalar (Su Kartları), Kılıçlar (Hava Kartları) ve Paralar (Toprak Kartları)’ dır. Ve dört elementi simgeler. Ateş kartları yeni girişimleri, su kartları duygusal olayları, hava kartları sıkıntıları, toprak kartları ise maddiyatı belirtirler.

Arkana Majör

Tarot’ un en sembolik kartlarıdır. İnsan ruhunun geçireceği aşamaları gösterir. Kartların evrensel olarak kabul görmüş bazı anahtar anlamları vardır. Bunlar Tarot’ a bakan kişinin sezgileriyle anlam kazanır.

Arkana Minör

Arkana Minör destesindeki 16 karta “Saraylı Kartlar” denir. Bunlar Kral, Kraliçe, Şövalye gibi tipleri içerir. Kişilerle ilgili fiziksel ve psikolojik karakterleri belirlerler. Bazen olabilecek olayları da gösterirler. Geriye kalan 40 adet kart iskambil kağıtlarının atalarıdır. Sayılar “As” ile başlayıp “On” da biter. Her seri bir elementi temsil eder.

Tarot’ a Nasıl Soru Sorulmalıdır?

Öncelikle sorunuzun net olması gerekir. Genel yada çok detaylı bir soruya Tarot’ tan cevap gelmeyebilir.
Sorular önyargı barındırmamalıdır.
Tarot’ ta kartlar sizin yerinize karar vermez. O, sadece bir yol göstericidir.

Tarot Yöntemleri

Birçok okuma yöntemi vardır. En yaygını “Kelt Haçı” yöntemidir. Sıralaması tüm sorulara yanıt verebilecek türdendir. Gelişmeleri dünü, bugünü ve yarını içine alarak size gösterir. Bu yöntemin dışında da birçok yöntem bulunur.

Kelt Haçı Yöntemi

3 aşamadan oluşur. Bunlar sırasıyla;

  • Belirleyici Kartın Tespiti
  • Kartların Karıştırılması ve Seçilmesi
  • Kartların Yorumlanması’ dır.

Tarot kendi içersinde de pek çok çeşite ayrılmaktadır. Çingene Tarot’ u, Rumi Tarot vb. gibi.

İçerik
Başlık
Tarot Falı
Yazar
Açıklama
tarot nedir? tarot tarihi hakkında bilgi. Tarot nasıl bakılır? Kimler tarot bakar? tarot açılımları nelerdir? tarot kartları ve anlamları? major ve minör arkana ne demektir?

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı