Taş Falı

Falcıların ve medyumların evrendeki titreşimin bir mesaj halinde insanoğluna iletilmesi için bir takım yöntemler denerler ki bunların en ilginçlerinden biri de değrli taşların kullanılmasıdır. Daha önce örnekleri görülen su ya da yağ fallarının bir de değerli taşların eklemlenmesiyle oluşan bir kombinasyon sonucu ortaya çıkan fal türü “Taş Falı” ya da eski ismiyle “Lecanomancy” olarak adlandırılmaktadır.

Nasıl Uygulanır

Bir kabın içerisine öncelikle su konur. Sonra üzerine yağ dökülür. Bu faldaki amaç suyun üzerindeki yağların oluşturacağı şekillerin yorumlanmasıdır. Fakat bu falın en önemli noktası suyun içine atılacak değerli taşların belirlenmesi ve taşların taşıdığı evrenin mesajını medyumların okuyabileceği şekle döndürmesini sağlamaktır. Bunun için belirli taşlar kullanılabilir. Örneğin; akuamarin, safir, opal.

İçine yağ konulmuş bir kap içerisindeki suyun içerisine değerli taşlardan bir adet atılır ve yağın su üzerinde oluşturduğu şekiller yorumlanır.

Taş atılmadan önce cevabı merak edilen bir soru sorulur. Taş atıldıktan sonra eğer suyun üzerindeki yağ ikiye ayrılırsa sorunun cevabı hayır demektir.

Eğer taş atıldıktan sonra, yağ içi boş bir daire haline gelirse bu olumlu bir kehanetin habercisidir. Örneğin var olan hastaların iyileşeceği ya da yapılacak olan iş seyahatinin karlı olacağını göstermektedir.

Eğer birbirinden bağımsız küçük daireler halini alırsa bu durum yakın gelecekte yüklü bir miktarda paranın geleceğini haber etmektedir.

Eğer ince bir çizgiyle suyun yüzünü kaplıyor ise bu durum bir felaketin haberci olarak kabul edilmektedir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı