Tavşan Falı

Niyet falı olarak da bilinir. Ayrıca bunun Papağan falı versiyonu da bulunmaktadır. Tavşanlara giydirilmiş herhangi bir şeyden çekilen kağıtlarda yazan mısralardan kişinin kendi hayatına dair tahminlerde bulunmaya çalıştığı faldır. Çok değişik versiyonları da mevcuttur.

Önceden belirlenmiş birkaç mani veya deyiş kullanılarak bunların kâğıda yazılmasıyla oluşturulan ve torbaya atılan kağıtlar arasından tavşanlara seçim yaptırılan bir fal türüdür. Bir benzeri de papağan falıdır.

 

Anadolu kültüründe tavşana verilen önemin yüksek olması vasıtasıyla tavşanın belirleyeceği ya da yönlendireceği bir niyet de toplumsal kültür için önemli bir nokta oluşturmuştur.

 

Tavşanın önüne güncel konularla alakalı olabilecek ifadelerin yazılı olduğu kâğıtlar konur. Niyet öğrenmek isteyen kişi tavşandan bir niyeti seçmesini bekler. Tavşanın seçtiği kâğıt açılıp okunur ve geleceğe dönük kehanet sağlayabilmek için bir takım yorumlamalara girişilir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı