Tekerlek Falı

Tekerleğin icadı ile uzun seyahat yapacak olan kişilerin yolculuklarının nasıl olacağı hakkında yorum yapmasını sağlayan bir fal türüdür.

Özellikleneolitik dönemin sonlarına doğru Mısır coğrafyası üzerinde bu fal girişimi yaygın bir şekilde vardı. Etkisinin de günümüze kadar geldiğini söylemekmümkün olup Hint coğrafyasında örneklerine rastlanılabilir.

Uygulanan yönteme göre seyahat yapılacak zamanın araçlarının tekerlekleri inceleme altına alınır. Tekerlelerden biri sökülür ve iki tarafı havada kalacak şekilde ortası tümsekli bir zemine konur. Tekerleğin bir kısmı işaretlenir. Sonrasında tekerlerğin etrafı daire şeklinde çizilir ve çizginin yarısı olumlu yarısı olumsuz tarafı gösterecek şekilde işaretlenir. Tekerlek hızlıca döndürülür ve işaretli kısım hangi tarafı gösterirse yola çıkılır ya da çıkılmaz.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı