Tuz Falı

Mistik ve büyülü bir yanının olduğuna inanılması tuz maddesinin bir kehanet aracı olarak kullanılmasını sağlamıştır. Eski çağlardan itibaren medyumlar veya falcılar tuzu kullanarak bir takım gelecek hakkında tahminlerde bulunurlardı. Günümüzde de varlığını sürdüren bir fal türüdür.

Nasıl Uygulanır

Afrikalı Amerikalılar kutsal bir seremoni yapacakları zaman odalarının dört bir köşesine tuz serpiştirirler. Böylece içinde bulunulan odanın seremoni sırasında kötü ruhlardan arındırılacağına inanılır. Aynı inançtan ötürü Romalılar da seremoni sırasında keklerinin içine bir miktar tuz yerleştirirlerdi.

Eğer evin içinde tuzluk düşer ve gereksiz yere tuz israf olursa bu durum evin içerisinde istenmeyen bir olayın gerçekleşeceğine işarettir.

Eğer bir kişinin sol omzuna bilerek ya da bilmeyerek tuz dökülürse o kişinin şanslı bir gün geçireceğinin işareti demektir.

Hin inancına göre de tuz ticareti günlük vakitte yapılmalı ve gece saatine bırakılmamalı. Çünkü kötü ruhlar harekete geçebilir. Bir diğer yandan tuzu alan kişi bir miktarını ateşe atmalıdır. Böylece kötü ruhların silinmesi sağlanır.

Bir diğer ritüele göre geceleyin bir ateş yakılır ve ateşin içine istisnasız bütün aile fertleri bir tutam tuzu ateşin içine atar. Eğer patlama sesleri duyulmaz ise bu iyiye işarettir. Fakat gereğinden fazla ses gelirse bu olumsuz bir durumun kehanetidir.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı