Üç Başlı Tanrıça: Hecate

Üç Başlı Tanrıça: Hecate

2

HECATE

Üç başlı Tanrıça şeytandır ki karanlığın, ölümün, alt tabakanın, seksüel hoşnutsuzluğun, sihrin ve büyünün vazgeçilmez unsurlarındandır.

Yunan yazar Hesiod’a göre Titan olan Perses ve Asteria’nın kızıdır ve Zeus için ayrıcalıklıdır. Gücü, cennette, cehenneme, karaya ve denize kadar uzanabilir. Domuz, köpek ve at başları vardır.

Üç farklı yaştaki kadının karakterize ettiği ay ile ilgili görüşleri de ifade eden üç başlı yapısı vardır. Gökyüzünde en yaşlısı Selene olarak görülür. Karadayken Av Tanrıçası olan Artemis ile ilişkilendirilir. Yer altıntayken Hades’in bakire karısı Persephone ile alakalıdır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı