Uçan At: Pegasus

Uçan At: Pegasus

383604-3-4-b37b5

PEGASUS

Devasa kanatları ile efsaneleşmiş bir mistik attır.

Poseidon2un çocuğudur ve Athena tarından evcilleştiriliğ şiir perisine sunulmuş ve peri için ilham kaynağı bir pınar olmuştur. Fakat Zeus için ise can sıkıcı bir durum oluşturmuştur. Dönemin kahramanı Bellerophon Athena’nın hediyesi olan altın bir yularla onu yakalamıştır. Pegasus’un yardımı ile de Chimaera ile savaşmıştır. Ayrıca Amazonlar ve Solymi ile de mücadele etmiştir. Bütün bunlarda sonra Bellerophon Pegasus’u cennete gitmek için sürmeye başlayınca pegasus onu attan atarak ölümüne neden olmuştur.

Bir başka versiyona göre Jüpiter onu sızlatacak at sinekleri yollamıştır. Bu sebeple köt ve topal kalmıştır ve üzerlerine binenleri atar duruma gelmiştir. Bundan sonra ise Bellerophen yalnız başına Aleian meydanında normal yol dışına çıkarak gezinmesi neticesinde şanssız bir şekilde ölmüştür.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı