Uçan Yılan Cini:Agathodemon

Uçan Yılan Cini:Agathodemon

agathodemon

Agathodemon

Agathodaimon, Agathodaemon, Agathodiamon, Agathadeamon, Agathos Diamon ve Eudaemons olarak da bilinir.

Agathodemon, iyi ve yüce gönüllü olarak bilinen ve antik Mısır’da tapınılan bir cindir. Vücudu yılan, başı insan başıdır. Uçan yılanlar ya da ejderhalar da antik insanlar tarafından agathodemon olarak adlandırılmıştır.

Yunanlılar da Agathodemonların iyi olduklarına inanır, sağlık, iyi şans ve yaşam verdiklerini düşünürlerdi. Agathodemonlar bilgelik öğretir, gelecekten haber verir, mısır tarlalarını ve üzüm bağlarını korur. Yemeklerden sonra bir kadeh şarap içmenin agathodemonları onurlandıracağına inanılır. Yılan olarak da tasvir edilirler. Bazen elinde bir kase, mısır başağı ve bereket boynuzu taşıyan bir genç olarak resmedildikleri de olur.

Agathodemonların arkadaş canlısı olduklarına inanılırdı. Cacodemonlar ise düşmanlık gösteren, kötü cinlerdi. Antik insanlar her insanın doğumundan itibaren bir iyi bir de kötü cini olduğuna inanırlardı. Bu cinler ölümlüler ile tanrılar arasında mesajlar iletirler, aynı zamanda insanlara tavsiyeler verip yönlendirebilirlerdi.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı