Un Falı

Un maddesinin kullanılarak gelecekle ilgili tahmin yapılması gündelik hayatta çok karşımıza çıkan bir fal türleri arasında yer almamaktadır. Fakat antik çağlardan itibaren mistik güçleri harekete geçirebilecek bir madde olduğuna inanılması ve bir diğer yandan temel besin kaynağı olması insan oğlunun evrende gelecekte hangi sinerji içerisinde olacağını bulmada faydalı olacağı inancı falcıların ve medyumların mutlak olarak  inandığı bir durumdur.

Nasıl Uygulanır

Öncelikle elbise parçalarına ya da parşömen bölümlerine falcıların yorumlayacağı bir takım semboller işaretlenir ya da çizilir. Sonrasında undan hamur yapılmış top şeklindeki parçaların içerisine bu semboller konur. Sonrasında tepsiye konup fırına verilir ve piştikten sonra top adedi kadar kişi masa etrafına çağrılır. Hepsi birer parça alır ve içlerinden çıkan işaretler falcı tarafından yorumlanarak i kişilerin gelecekleri hakkında tahminler yapılır.

Avrupalılar benzer bir yöntem olarak hamur içlerine para koyarlar ve paranın olduğu topu seçen kişi şanslı olarak nitelendirilir.

Bir diğer yönteme göre bir avuç düz bir zemin üzerinde rastgele saçılır ve unun oluşturduğu şekiller yorumlanır.

Farklı bir yöntem olarak un bir kap içerisinde su ile karışıtırılır. Karıştırma esnasında kabın etrafında hamurun oluşturdukları şekiller yine falcı tarafından yorumlanır.

Antik çağların bir yönteme göre de undan yapılmış ve üzerine dualar okunmuş çörekler bir suç hakkında şüpheli olarak görülen kişilere yedirilir. İçlerinden birinin midesi bozulur karnı ağırırsa suçlu olan kişi o demektir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı