Usta Kahinlik: Adept

Usta Kahinlik: Adept

adept

Batı okült felsefesinde sihir, simya ve diğer okült branşlarda ileri düzeyde eğitim görerek ustalaşanlara verilen unvan.

Adept, gizli bilgelikler ya da sihirsel yeteneklerde ustalaşmakta olan ya da ustalaşmış kişidir. Çeşitli mistik teknikler ve felsefeler üzerinde çalışır. Felsefe taşını yapmanın sırrını çözmüştür ancak sözlü ya da fiziksel dönüşümden çok spiritüel perspektiften bir dönüşümün gizlerini bilir.

Adept, okült bilimler, yetenekler ve güçlerde en üst düzeyde yetişen kimsedir.

Adept terimi ortaçağ majisyenleri ve simyacıları tarafından ilimde ustalığı belirtmek amacıyla yaygın biçimde kullanılmıştır. Bu öğretilere göre, dünyanın daha iyi bir yer hale getirilmesi için çalışmak isteyen kimse çırak ya da adeptlerin müridi olmalıdır yani ustaların yanında eğitim görmelidir. Ancak çıraklar ilk önce kendilerinden vazgeçmeli, egolarını geride bırakmalı ve bundan sonra kendilerini geliştirmeye başlamalıdır. Ancak bundan sonra verimli bir şekilde ustalık ve değer kazanırlar. Simya ilminde her zaman 11 adept bulunurdu.

Okült gelenekler uyarınca, adeptlerin aktiviteleri oldukça çeşitlidir. Özellikle diğer insanları yönlendirmek ve rehberlik etmek işleri arasındadır. Bir adept egoizm tuzağına düşmekten (spiritüel egoizm de dahil) özellikle sakınmalıdır, aksi takdirde kendini üstün görmeye başlar. Bilgelikleri sıradan insanın bilgeliğini çok aşar ve spiritüel ve fiziksel egemen güçleri kontrol edebilirler. Yüzyıllar boyu yaşayabilirler. Adeptler “Büyük Beyaz Kardeşlik”, “Rişiler”, “Rahatlar” ya da “Mahatmalar” olarak da bilinirler. Ünlü teozofist Madam Blavatsky bu ustaların bazılarının çırağı olduğunu belirtmiş ve Tibet Dağları’nda yaşadıklarını iddia etmiştir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı