Uzay Kehaneti

Uzay Kehaneti

implant

Uzaylı implantları ve tek tohum teorisi

Uzaylı implantları, ufolojide bir insanın uzaylılar tarafından kaçırıldıktan sonra vücuduna yerleştirilen fiziksel objeleri ifade etmek için kullanılan bir terimdir.

Uzaylılarca kaçırılan pek çok insan hikayesinde fiziksel muayeneden geçirildikten sonra üzerinde ufak bir metal top bulunan ince bir iğne ile kendilerine müdahale edildiğini, burunlarına, kulaklarına hattâ bazen gözlerine bu metal objenin yerleştirildiğini belirtmişlerdir. Yine başka bazı kaçırılan kişiler ise aynı metal objenin bu kez vücutlarından dışarıya çıkartıldığını söylemişlerdir.

Uzaylı implantları ile ilgili hikayeler kaçırılma olayları içerisinde yeni bir konudur. Bu konudaki ilk iddia 1967’de ABD’nin Massachusetts eyaletinde yaşayan Betty Andreasson isimli kadının kaçırılmasıyla ortaya çıkmıştır. Andreasson, kendisini kaçıran uzaylıların burnuna metal bir top yerleştirdiğini iddia etmiştir. Kaçırılma olayı 1967’de olmuş ancak Andreasson olayı 1979 yılında açıklamıştı.

1980’lerde kaçırılan kişilerin vücutlarına implant yerleştirildiği hikayeleri kaçırılma iddiasında bulunan topluluk arasında oldukça yaygınlaştı. Pek çok kişi vücudundaki implantı kanıtlayabilmek için çeşitli görüntüleme yöntemleriyle vücutlarını tarattılar.

Sonuçlar yetersizdi. Bazı anomaliler görüldü ancak bunların doğal mı, uzaylılarla ilgili mi yoksa hikayeleri anlatan kişilerin kasıtlı yarattığı anomaliler mi olduğu kanıtlanamadı.

Eylül 1986’da saygın bilim dergisi Nature, İngiltere’nin Oxford kentindeki bir hastanede görev yapan bir jinekoloğun açıklamalarına yer verdi. Bu açıklamaya göre, doktorlar rutin prenatal kromozom testi esnasında bir kadının amniyotik sıvısında yabancı ve gizemli bir nesneye rastlamışlardı. Nesne bilinmeyen bir materyalden yapılmıştı, 10 mikron boyutundaydı, yani bugüne dek anlatılan tüm diğer implantlardan daha küçüktü.

Bu gibi nesnelerle ilgili henüz tatmin edici kanıtlar ortaya konamamıştır.

Bu konudaki yeni ve dikkat çekici bir gelişme de 2 Mart 2015’de tüm dünyada yayınlanan bir haberde yer aldı. Buckingham Üniversitesi Astrobiyoloji Merkezi’nden bilim insanları stratosferde bulunan titanyum bir kürenin, dünyada yaşamın uzaylılarca başlatıldığını savunan “tek tohum” teorisini destekliyor olabileceğini ve kürenin uzaylılar tarafından gönderildiğini iddia ettiler. Saygın bilim insanlarınca ortaya atılan bu iddia oldukça yankı uyandırdı.

Ekip iki yıldır bulgular üzerinde çalışma yürütüyor. Her ne kadar Buckingham Üniversitesi bu gibi konularda sansasyonel açıklamalar yapmasıyla nam salmışsa da, titiz ve ciddi bilimsel çalışmalar yürütüyor ve çalışma sonuçlarını şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşmaktan çekinmiyor. Şimdi gözler üniversitenin stratosferde bulunan titanyum küre ile ilgili çalışmalarının nihai şeklini aldığında yapacağı kesinlik içeren açıklamalarda.

Tek tohum teorisi, dünyada canlılığın dünya dışı kaynaklarca başlatıldığını savunuyor. Teorinin iki versiyonu var; bir versiyona göre tesadüfen canlı hayatın başlangıcına yol açanlar bir asteroid üzerinde dünyaya düşen mikroskopik boyutta bakteri ve benzeri canlılar oldu. Diğer versiyona göre ise akıllı uzaylı canlılar yeryüzünde yaşamı kasıtlı ve planlı bir şekilde başlattı. Kimbilir belki de önümüzdeki süreçte Buckingham Üniversitesi’nin bulguları hem bu teoriyi kanıtlayabilir hem de implant hikayelerinin bir kısmını aydınlatabilir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı