Vahşi Hayvan Falı

Vahşi Hayvan Falı

puma 2

THERİOMANCY/THERİOMANTİA

Canavarların ya da vahşi hayvanların hareketlerine göre gelecek, içinde bulunulan an veya geçmiş hakkında yapılan kehanet işlemidir.

Antik bir inanca göre kahinler bu tarz vahşi hayvanların formuna girerek vahşi dünyaya adım atarlardı.

Tarih öncesi dönemlerden itibaren hayvanların hareketleri dikkate alınarak kehanet işlemi uygulanmaktaydı. Bu metotu avcılık ve toplayıcılıkla ya da tarımsal alanda geçimini sağlayan kişiler arasında bu yöntem gözükürdü.

Beklenmeyen hayvan göçleri, aniden bir kişinin önüne çıkmaları ya da beklenmedik bir yerde olmaları kehanet adına önemli noktalardır. Arıların ortaya çıkması gelecek hakkında güzel konuşma iken, kurbağalar olumlu bir durumu, yılanlar ise olumsuz bir durumu haber ederler.

Afrikalı aborjinler arasında bu uygulamalar hala devam etmektedir. Örneğin Afrika’nın merkezindeki Zandes kabilesi karıncaların yemek yeme tarzına bakarken Dogon kabilesi ise çakalların ayak izlerinden kehanette bulunma yoluna girerler.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı