Venüs Astronomi

Venüs Astronomi

images

Venüs  Astronomy

Güneş ve Ay dışında en parlak gezegen olup solar sistemdeki 6. Büyük gezegendir. Güneşten gelen ikinci gezegendir.

Venüs dünyaya en yakın gezegen olsa da yakın zamana kadar hakkında hiçbir şey bilinmezdi. Boyut olarak dünya ile hemen hemen aynıdır. Fakat onun yüzeyini görmek yoğun bulutlarından dolayı imkansız gibidir.

Dünya gibi bir yeryüzüne ve atmosfere sahiptir.

Dünya gibi bir ekseni olsa da güneşten 47 dereceden daha fazla uzaklaşmaz. Doğuda parlayan yıldız Batı’da ise gece yıldızı olarak gözlemlenebilir.

Son yıllarda uzay araştırmacısı Macellan’ın çalışmaları ile Venüs’ün bulutlu yapısı bir radar ile aşıldı ve yeryüzünün haritası çıkarıldı. Yine de aşırı buşutlu yapısı o bölgeye bir gizem katarken büyük zorluk ve yaşam adına muamma yaratmaktadır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı