Vikingler

Vikingler

indir (1)

Vikings

Danimarka, Norveç ve İsveç gibi bugünkü İskandinav coğrafyasında yaşamışlardır. İskandinav olarak tanınırlar. Avrupa sahillerine acımasız saldırılar yaptıkları bilinir. Onlar bu saldırıları Viking’e gidiyoruz diye yapıyorlardı nitekim onlar için buralar bir sığınaktı.

740 ve 1050’li yıllar asında bölgelerine kendi isimleri verilmiş ve Viking çağı olarak bu dönem bilinmiştir. Dönem itibari ile en korkulu kişiler olup bir çok Avrupalı’da onlarla iletişim halinde olmuşlardı.

  1. asır sonlarına doğru meşeden yaptıkları ve dönemin en büyük gemileri oldukça ünlü olmuştur Avrupa sahillerinde. 40 ile 60 arasında kişi kürek çekmektedir. Aynı zamanda içlerinde yelkenliler de vardır ve renkli korumalar da yapıal olarak bulunmaktadır. Bu gem,iler kendi etraflarında dönmeden ileri geri yapabilmektedir. Ejderha şeklinde gemi ucu vardır. Kalkanlı ve silahlı askerleri beklenmedik anda sahillerde köylülere saldırıları vardır. Ele geçirdikleri gençler ve güçlü erkekler ise gemide esir ve kürekçi olarak tutuldular.

Önce küçük saldırılarla başlayan Vikingler zamanla daha hızlı Batı’ya ve Doğu’ya da saldırılar başlamış Doğu’da Fin ve Rus kıyılarına Batı’da ise Britanya ve İrlanda tarafına saldırılar yapmışlardır. Güney’de KuZEY Fransa’ya saldırmışlardır. Fransa’yı tam olarak feth etmese de Portekiz ve İspanyol sahillerinde egemenlik kurmuşlardır. İstanbul’a ve Sicilya’ya da saldırmışlardır.

Beyaz tenli, mavi gözlü ve kızıl saçlar sahiptir. Çocukluktan itibaren savaşçı yetenekleri kazanırken, aritmetik, yazma ve okuma çalışmaları da yaparlardı. Ata binme, yüzme silah kullanma gibi eğitimleri önemlidir. Savaş Tanrısı onlar için önemlidir ve ilerlemelerinde bu motivasyon önemli rol oynamaktadır. Savaş sırasında ölüm onlar için kutsaldır. Ölen Vikingli Vallaha’ya girebilirler. Savaş onlar için korkusuz ve eğlenceli bir durum iken Tanrılarından da destek isterler.

Zamanın önemli denizcileridir ki ay ve güneşe göre navigasyon oluştururlar.

Genel bilinenin aksine Amerik bölgesine giden ilk kişi Vikinglerin lideri Erikson’dur. Nitekim 1000 yılında Kuzey Kanada bölgesinde Vinland bölgesine gitmiştir. Hatta o bölgede birkaç sene içerisinde koloniler kurmuştur fakat yerellerle yaptığı savaşları kaybetmiş, daha sonra tekrar denemiş ve tekrar kaybetmiştir. Bu sebeple Amerika macerası onlar için sonlanmıştır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı