Yağmur Falı

Yağmur Falı

modesto-faustini-lovers-by-a-fountain

Hidatoskopi olarak da adlandırılır. Özellikle nisan ayında ilkbaharın gelişiyle artan yağmurların iyileştirici kase adı verilen yeşil seramik kablarda biriktirilmesi sonucu elde edilen suların incelenmesine dayanır. Sular biriktirildikten sonra fal baktıracak kişinin o sularda saçını yıkaması veya banyo yapması gerekmektedir. Bu suların şifa verici özellikte olduğuna inanılır.

Başka bir geleneğe göre ise bu sular biriktirildikten sonra evdeki eşyaların tek tek bu sularla biriktirilmesi evdeki uğursuzlukları ve kötü ruhları kovacaktır.

Ayrıca suların doldurulduğu kasenin evin koruyucusu iyi ruhu da içinde barındırdığına inanılır bu yüzden kase her zaman herkesten ve her şeyden ayrı bir yerde saklanırdı. Suyun ve içinde bulunduğu kasenin güneş ışığı almaması önemli bir noktadır. Çünkü olabildiğince aşırı ısıdan uzak tutulmaya çalışır ki içindeki iyi ruhlar buharlaşıp kaybolmasın.

Ayrıca gece ay ışığında biriktirilen bu suların yüzeyine bakılarak da çeşitli mesajlar alınmaya ve şekiller görülmeye çalışılır.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı