Yağmur Ormanı Kehaneti

Yağmur Ormanı Kehaneti

alux

Yağmur ormanlarının gizemli yaratığı: Alux

Guayazi ve Goazi isimleriyle de bilinen Alux, Güney Amerika’da yaşadığı varsayılan gizemli bir primattır. Cüce, tüylü ve insansı bu canlı oldukça vahşidir.

Güney Amerika yağmur ormanlarında Alux’a benzer pek çok insansı ve cüce primatla karşılaşma hikayesi vardır. Matuyu ve Curupira gibi doğanın dengesinin koruyucusu sayılan vahşi canlılar da bunlara dahildir. Curinquean ise yine aynı bölgede yaşadığına inanılan dev bir primattır.

Portekizlilerin ve İspanyolların Güney Amerika’ya varışından beri, vahşi insansı canlılar ile ilgili hikayeler kıta geneline hızla yayılmıştır. Albay P. H. Fawcett’ın büyük oğlunun gizemli bir şekilde kayboluşu bu alanda en iyi bilinen hikayelerdendir. Fawcett oğlunu ararken dev ve tüylü insansı yaratıklarla karşılaşmış, onların köyüne gitmiş, sonrasında öldürülme korkusuyla üzerlerine silahıyla ateş açarak kaçmıştır. Fawcett bu karşılaşmayı günlüklerinde anlatır. Bu günlükler daha sonraları Fawcett’ın diğer oğlu tarafından kitap olarak yayınlanmıştır.

Alux aynı zamanda Colomb öncesi Maya medeniyetinin mitolojisinde önemli bir yeri olan bir cinin adıdır.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı