Yağmur Ormanları

Yağmur Ormanları

images

RAIN FOREST

Tropikal ve dönencealtı bölgelerdeki ormanlardır ve güneş ışığı o yemyeşil coğrafyaya çok zor nüfuz eder.

Yağmur ormanları 23. Kuzey ve 23. Güney paralelleri arasında görülmektedir. Bazı modern çalışmalar 20. Güney ile 30. Kuzey paralelleri arasında sınırlandırmaktadır. Güney Asya, Hindistan, Afrika’nın üçte ikisinde, Güney Amerika’nın kuzeyinde ve Orta Amerika bölgelerinde görülürler.

Borneo, Sumatra ve Yeni Gine önemli yağmur ormanı bölgelerindendir. Kuzey Avustralya, Filipinler’in bazı bölgeleri, Madagaskar’ın çoğu ve Batı Küba Portoriko bölgeleri bu konuda önemli yerlerdendir. Amerika’da Florida bölgesi de bu alanlar arasına konulabilir.

Keşfedilmeyi bekleyen bir çok bitki böcek ve hayvanın sentez bir coğrafyası konumuna gelmişlerdir yağmur ormanları. Maalesef ki yağmur ormanları zamanla kaybolmaktadır ve bir çok keşfedilmeyi bekleyen unsur keşfedilemeyecektir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı