Yapraklar Size Fal Baksın-Yaprak Falı

Yapraklar Size Fal Baksın-Yaprak Falı

images (2)

Orjinal adı “phyllomancy” yani Yunanca “phyllon” (yaprak) ve “mancy” (kutsama) kelimelerinin birleşimi olan yaprak falı bölgeden bölgeye değişiklikler göstermektedir.

Bazı geleneklere göre rüzgar tarafından ses çıkarmasına sebep olunan yapraklar diğerlerine göre ayrı bir önem taşımaktadırlar.

Diğer bir geleneğe göre yaprakların sonbahardaki düşüşleri, düşüş miktarı, düştükleri yönler ve düzüne mi yoksa tersine mi düştükleri de değerlendirme konusu olmuştur.

İngiltere’nin Oxford eyaletindeki bir inanca göre eğer genç bir kız bağrına bir sarmaşık yaprağı basarsa yaprağı üzerinde sakladığı ilk andan itibaren konuştuğu ilk erkek evleneceği kişi olacaktır, anlamına gelmektedir.

Bir İskoç inanışına göre de genç kız sarmaşık yaprağını bağrında saklamaya başlarken şunları da tekrarlamalıdır:

Ey güzel yaprak, güzel sarmaşık

Sensin bir delikanlıyı edecek bana aşık

Ayrıca rüyada yaprak görmek de farklı anlamlar taşımaktadır. Örneğin rüyada elma yaprağı görmek çok yakın bir zamanda olacak bir düğünü işaret ederken sarmaşık yaprağını rüyada görmek memnuniyet ve mutluluk habercisidir. Ama yaprakların düştüğünü görmek ise kötü günlerin geleceğinin ve kısmetsizliğin işaretidir.

Ayrıca yaprakları yeni senenin başında su dolabı bir kabın yüzeyine yerleştirmek ve yılın on ikinci gününde onları kontrol etmek de ayrı bir yöntemdir.

Eğer bu on ikinci günde yapraklarda herhangi bir değişim söz konusu olmamışsa bu yeni yılın huzur ve mutluluk dolu geçeceğinin işaretidir. Fakat eğer yapraklarda çeşitli noktalar oluşmaya başlamışsa bu bazı talihsizliklerin yaşanacağının eğer yaprak tümüyle kararmışsa bu da yıl bitmeden bir felaket veya ölümle karşılaşılacağının habercisidir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı