Yaratık Popobawa

Yaratık Popobawa

13

POPOBAWA

Doğu Afrika mitolojisinde şeytani ruh olup yaygın bir inançtır.

Değişen şekillere sahip olduğu kabul edilir. Bazen inan bazen hayvan bazen her ikisinin karışımı bazen de metamorfoz şeklinde bir diğerinden bir diğerine geçiş halindedir.

İlk olarak Zanzibar’ın Pemba bölgesinde 1965 yılında rapor edilmiştir. Köylüler ile diyaloğo geçtiği iddia edilmektedir. Bu konu hakkında birçok tanık ve kayıt onun şeytani yapısından bahsetmiştir. Yerlilere göre eğer varlığı inkar edilirse sinirli bir hal aldığı yönündedir. Kadınlara ve çocuklara da bazen keskin aletlerle saldırganlığı görülmüştür.

Kurbanların da kayıtları bulunmaktadır. Seçimlerle beraber politik bir kızgınlık oluşmuş saldırı ve kurban iddiaları düşüşe geçmiştir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı