Yargıç Falı Kehaneti-Asmoday

Yargıç Falı Kehaneti-Asmoday

Seçim_002

Asmoday

 

Asmodeos, Asmodeius, Asmoday, Asmodai ve Ashmedai isimleriyle de bilinir. İsmi “yargıç” anlamına gelir. Asmoday bir Pers tanrısıdır ancak sonraları Yahudi geleneklerine geçmiş ve Yahudi literatüründe öfkeli bir canavar olarak bahsedilmiştir.

Yahudi mitolojisine göre Asmoday şeytanların kralıdır. Üç kafası vardır. Kafalarından soldaki öküz, sağdaki koç, ortadaki ise insan kafasına benzer. Ayakları horoz ya da kaz ayağı, kuyruğu ise yılan gibidir. Ağzından alevler çıkartan bir aslana binerken tasvir edilir. Asmoday’ın Naamah’ın oğlu ve şeytanların kraliçesi Lilith’in kocası olduğuna inanılır. Bazı kaynaklarda aslında Lilith ile Sammael’in oğlu olduğu da yazılır.

Demonolojistlere göre bu şeytani canavar insanlara yeryüzünün gizli hazinelerin ve sırlarını gösterebilir, aynı zamanda insanları görünmez yapabilir. Kumarhanelerin yöneticisidir ve insanları israfa teşvik eder. Ayrıca zinayı, çapkınlığı ve şehveti teşvik ederek evlilikleri bozmasıyla ünlüdür. Bir büyücü Asmoday’ı çağıracağı zaman başı mutlaka çıplak olmalı, herhangi bir şapka ya da başka türden başlıklar giymemelidir.

Alain Reneé Lesage’ın “Le Diable Boiteux” adlı edebi eserinde (1707) Asmodeus’un bir gece Don Cleofas ile birlikte gökyüzünde uçması ve evlerin çatılarını açarak tüm insanların özel hayatlarını, evlerin içindeki sırları göstermesi anlatılır.

 

Asmodeus’un özellikleri:

Makamı: Kral
Düşmanı: Vaftizci Yahya (Yahya Peygamber)
Burcu: Kova
Ne zaman faaliyettedir? Gündüz
Gezegeni: Güneş
Metal: Altın
Tarot Kartı: Kılıçların Altılısı

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı