Yay Falı

Yayların okları ne kadar uzağa fırlattığına göre bir değerlendirme yaparak, yay sahiplerinin hangisinin dilekleri olacağını ya da bir kişinin bir çok dileğinden hangisinin önce olacağını göasteren bir fal türüdür.

 

Eski Türklerde yaygın bir inanış olan ok ve yay ikilisinin sağlayacağı yaraların mistik bir sonuç olması, yaylara yönelik fal türünün de gelişmesine neden olmuştur.

 

Çeşitli yöntemler uygulanabilir. Örneğin; bir kişinin birden fazla hedefi ya da dileği olabilir. Genelde en fazla üç adet yay kullanılır. Yaylara takılan oklara dilekler yazılır. Birbirinden farklı yayların aynı şiddette gerildikten sonra oklar fırlatılır. Hangisi en uzağa giderse o dilek önce olacak demektir. Bir diğer yönteme göre de birdden fazla kişinin birer dilkeleri oklara yazılır. Hangi yay oku daha uzağa fırlatırsa o kişinin dileği önce olacak demektir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı