Yemek Falı

Genelde arpadan ya da buğdaydan yapılmış ve kutsal birer anlamı olan keklerin dış görünüşlerinden ya da yendiklerinde verdikleri hislerden yola çıkılarak fal baktırmak isteyen kişinin geleceği hakkında falcının yorumlar yaptığı bir fal türüdür.

 

Özellikle eski Yunan şehirlerinede ve Roma topraklarında görülen bu fal türünün din adamları tarafından da uygulandığı görülmüştür. Hıristiyanlık gelene kadar pagan kültürün etkisinde olan Romanın önem verdiği bir fal türüdür.

 

Arpadan yapılmış bir kekin üzerinde oluşan gözeneklerin ya da şekillerin falcı tarafından yorumlanması söz konusudur. Çeşitli dualarla yapılan bu kekin üzerindeki şekiller duaların etkisiyle belirli bir mesaj iletmekte olduğuna inanılmaktaydı. Bilinceği üzewre arpa ve buğday önemli sembollerdi.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı