Yıldızname

Yıldızname de temel olarak astroloji gibi yıldız ve burçlarla ilgilidir. Eski zamanlarda kullanılmaya başlanmış ve günümüze kadar gelmiştir. Bunu geçmişten günümüze kadar muhafaza edilmiş bir çok eski eserde görebiliriz. Yıldızname ayrıca Türk- İslam felsefesinde de büyük bir öneme sahiptir ve Osmanlı Dönemi’ nde çok gelişmiştir.

Astroloji’ ye göre dünyaya gelen her yaratık bir yıldız etkisindedir. Yıldızname, yıldızların hareketlerine bakıp bunların insanların gelecekleri üzerindeki etkilerini belirtir. Yani doğumdan itibaren iyi yada kötü yaşanabilecek her türlü olayları gösterir. Karşılaşabileceğiniz tıbbi yada fiziksel  hastalıklara ve bunların tedavi yöntemlerine de bir yol göstericidir.

Nasıl Bakılır?

Yıldızname bakanlar yıldızların belirli zamanlardaki konumlarını yıldız cetveli ya da yıldız haritaları oluşturarak belirlerler. Oluşturulan bu haritaya “Zayiçe” adı verilir. Bu, günümüzde “Doğum Haritası” yada “Horoskop” adıyla bilinir.

İki yöntemle bakılır. Birincisi doğum tarihi kesin olarak bilinmiyorsa kullanılır. Sizin ve annenizin adının kelimeleri hesaplanır ve on ikiye bölünür.  Kalan sayı Zodyak’ ta sıralanan burçlarla eşleştirilir. Net bir sonuç almanız mümkün olmayabilir.

İkincisi doğum tarihi biliniyorsa burcun tespit edilmesine göre bakılır. Günümüzde kullanılan yöntemdir. Cinsiyet göz önünde bulundurulmalı ve ona göre burç yorumu okunmalıdır. Yıldızname ile yıldızların birbirleriyle iyi yada kötü uyumlarına bakarak yorum yapılır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı