Yoga ve Burçlar

aslan

Zamanın Burçları

Zıt burcunuzu her zaman döndürdüğünüzde Merkür’ de geride durandır. Yoga ile daha yapıcı kozmik bir düzeltme bulabilirsiniz. Melez bir yöntemdir. Vücudun alanlarda ve burçlarla arasındaki geleneksel ilişkiyi vurgulamaktadır.

kocKoç

Koç, savaşçı gezegen Mars tarafından yönetilen bir ateş burcudur. Savaşçı ikiyi deneyin. Bu tam bir enerji verici harekettir ve dört yerden de iç uyluk kuvvetlendiricidir. Sağ bacağınız ileride düşük bir hamle ile başlayın. Ön dizinizi ayak bileğiniz üzerine yükleyin ve zemin üzerinde arka ayağınızın dış kenarıyla paralel tutun.

Ayak pozisyonunu koruyarak, kalçanız üzerinizden omuzlarınız sabit şekilde ayaklarınızla birlikte yükselin. Kalçanızı açmak için sağa doğru öndeki dizinizi taşıyın ve başın üst kısmına doğru kaldırmaya odaklanın. Tıpkı Koç’ un güçlü enerjisinden onur duymak ve onu somutlaştırmak gibi.

Boğa

bogaAşk ve güzellik tanrıçası Venüs tarafından yönetilir. Bu yüzden bir poza odaklanmak ve bunu açmak çok önemlidir. Köprü pozisyonunu denemek için boynunuzu uzatın. Başlangıçta, ayak ve dizler bükülü halde sırt üstü yatın. Avuç içiniz yukarı bakacak şekilde ellerinizi kalçanızın hizasında yere koyun.

Kuyruk kemiğinizi dizlerinize doğru çekin ve kalçanızı yerden kaldırın. Vücudunuzun alt kısmından omuzlarınızı geriye doğru döndürün. Kalçalarınızın altında ellerinizi toka gibi birleştirin. Zemin üzerinize kolunuzu bastırın. Boyun etrafındaki hafif ve nazikçe gerçekleşen uzamaya odaklanın.

İkizler

ikizlerBu ikizlerin işaretidir. Bu yüzden ideal pozisyon omuzların üzerinde durmaktır. En iyi kozmik desteği almak için aşağı bakan köpek işaretini deneyebilirsiniz. Tüm vücudunuzu çalıştıracaksınız ancak bunu yaparken önce sağ omuza sonra sol omuza tekrar tekrar dönmelisiniz. Onları bir ikiz gibi düşünmelisiniz. Ellerinizi ve dizlerinizi zemine koyarak başlayın.

Dizlerinizi doğrudan kalçanın altında tutun ve hafifçe omuzlarınızla öne doğru eğilerek ellerinizi ayarlayın. İlk önce nefes alın ve sonra nefes verin. Sanki dizlerinizi zeminden itiyormuş gibi, kalçanızı yükseltin ve bacaklarınızı düzleştirin. Kollarınızı düz bir biçimde tutun ve parmaklarınız zemine yayılsın.

Göğüs açma hareketiyle birbirlerine doğru kürek kemiklerini başınızdan aşağıda geriye doğru taşıyın.

Yengeçyengec

Yengeç tam bir annedir ve vücuduyla korelasyonunu göğüs kafesi ve göğüsleri sağlar. Kendini yetiştirmeyi anlaması için kobra pozisyonunu denemelisiniz. Bu köprü hareketi, göğüsleri yukarı ve ileriye doğru götürecek, kalbinizin açılmasını sağlayacaktır. Karnınız zemine değecek şekilde uzanın, bacaklarınız geriye doğru düz bir şekilde, ayağınızın üst kısmı ise zemin üzerinde olmalıdır.

Omuzlarınızın alt kısmından parmaklarınız zemine yayılsın. Vücudunuzun iç kısmına doğru dirseklerinizi kucaklayın. Nefes alırken, Göğsünüzü yerden kaldırmak için kollarınızı düz hale getirin. Nefesinizle birlikte göğüs kafesinizin açılmasına odaklanın. Ve bunu yumuşakça hissedin.

Aslan

aslan

Cesur, Oyuncu Aslanlar için Aslan pozisyonu en uygunudur. Yüzünüzdeki dolaşımın yayılması için mükemmel bir yoldur. Çenenizi düşürerek başlayın ve mümkün olduğunca ağzınızı genişçe açın. Daha sonra dilinizi dışarı doğru çıkartın ve dilinizi çenenize doğru aşağıya kıvırın. Gözlerinizi açın, yukarıya doğru bakmaya başlayın. Kaşlarınızın arasındaki gözlerinize odaklanın.

Boğaz ön kaslarınızı kasın ve elleriniz uyluğunuzun üzerindeyken, parmaklarınızı uzun ve güçlü bir biçimde sanki bir pençe gibi dışarıya doğru uzatın. Omurganızın uzamasına odaklanın.

Başakbasak

Tekne pozu alt karnınızı güçlendirir ve burcun enerjisiyle vücudunuzu hizalar. Bacaklarınız önde ve düz bir şekilde yere oturun. Dizlerinizi bükün, böylece ayaklarınız yere düz bir biçimde bakacaktır. Ellerinizi parmak uçlarınız ayak parmak uçlarınıza karşı gelecek şekilde uyluk kemiğinin yan tarafına doğru getirin.

Nefes alın ve nefes verin, kalçadan geriye doğru eğilin. Bu sırada bacaklarınız yerden birkaç santim kalkacaktır, dizlerinizin bükülü halde olmasına dikkat edin. Karnınızı güçlendirmeye odaklanmışken, bacaklarınızı düzleştirmeyi keşfedin.

Teraziterazi

Terazi burcunun sembolü ölçektir. Böylece denge duruşları sanki bir dansçı gibi ona uygun olacaktır. Öncelikle ayakta dimdik durarak başlayın, sonra sağ ayağınızın üzerine ağırlığınızı verin, sol dizinizi hafifçe bükün ve sol kalçanıza doğru ayağınızı getirin. Sol elinizle sol ayak içinizi tutun ve sağ elinizi kalçanızın sağ kısmına koyun.

Dengenizi kurun.Sol ayağınızı avuç içinizden öteye doğru kaydırın, böylece ayağınız arkaya doğru sizden uzağa yükselecektir. Ayağınız yükseldikçe siz de öne eğileceksiniz. Sağ elinizi başparmağınız geriye, serçe parmağınız ileriye doğru bakacak şekilde gökyüzüne doğru kaldırın. Bakışlarınız yukarıya doğru olsun ve nefesinizi kontrol edip dengenizi kaybetmeden sırtınızın alt kısmına odaklanın.

 

Akrepakrep
Plüto tarafından yönetilen Akrep, alt karına ilgilidir. Deve pozisiyonu sizinle ve burcunuzun enerjisiyle uyumludur. Dizinizle yere çökün, kalçanızı dik tutun, ve elinizi kalçanıza koyun.

Omurganızı geriye doğru bükerek uzatın, ellerinizi topuklarınızın üzerine koyun. Başınızı
geriye doğru kıvırın ve boynunuzu uzatın. nefesinize ve ve leğen kemiğinizin bulunduğu bölgeye dikkat ederek odaklanın.

Yayyay

Bu burç için vücut kolerasyonu kalçalardır. Bu yüzden klasik bir hamle ile bu bölgeyi açmak ve güçlendirerek çalışın. Ayaklarınızn üzerinde dimdik durarak başlayın. Sağ bacağınızla ileriye doğru büyük bir adım atın. Sağ ayak bileğiniz üzerine doğru dizinizi bükün. Sol topuğunuzla yerden yukarıya doğru yükselin, gökyüzüne doğru kollarınızı açın.

Kuyruk kemiğinizin aşağısına doğru baskılayın, böylece belinizi çok düzleştirmemiş olursunuz. Göğüs kafesinizi kaldırmaya odaklanın. Bunu daha sonra sol bacağınızla başlayarak tekrarlayın.

Oğlak

oglak

Bu burcun vücut korelasyonu dizlerin çökmesiyle ilgilidir. Herhangi bir diz çökme hareketiyle özellikle bu gücü yakalayabilirsiniz. Ancak, kapı pozisyonunu sizin için içlerinden en iyisidir. Dizlerinizin üzerine çökerek başlayın, kalçanız ve bacaklarınız kapalı konumda olsun. Sağ bacağınızı sağ tarafa doğru uzatın. Ayak parmaklarınızı belirleyin ve diz kapağınız tavana bakacak şeklide tutun. Bacağınızı düz tutarken, ayağınızla yere dokunmaya çalışın.

Nefes alıp verin ve kollarınızı avucunuz aşağı bakacak şekilde uzatın. mümkün olduğunca sağ elinizi bacağınızdan aşağıya doğru koyun. Sol avucunuzu açın ve sol kolunuzu kulağınızın dayanabildiği kadar uzatın. Başınızı çevirin ve bakışlarınızı tavana doğru yönlendirin. Kalçanızın sol kısmını bira ileri doğru baskılayın ve gövedenizi zeminden yukarıya doğru çevirin. Bir dakika bekleyin ve daha sonra, nefesinizi alırken vücudunuzun üst kısmını dikleştirin. Kollarınızı indirin ve diz çökme pozisyonuna gelin. Daha sonra bunu sol bacağınız üzerinde başlayarak tekrarlayın.

Kovakova

Kovalar ayak bilekleriyle ilşikilidir. Bu yüzden dengeleme pozunu deneyin. Buna, ayakta dizlerinizi hafifçe bükerek başlayabilirsiniz. Sağ ayak üzerinde dengenizi kurun ve sol uyluğunuzu sağ uyluğunuzun üzerine getirin. Gözlerinizi öne doğru usulca sabitleyin. Sağ baldırınızın arkasından sol ayağınızın üstünü kanca gibi çengelleyin. Sağ ayak bileğinize odaklanın, esnekliği ve gücü hissedin.

Dengeleme için derin bir nefes alın. Kollarınızı vücudunuzun önüne doğru uzatın. Sol kolunuzu sağ kolunuzun altından bırakın. Dirseklerinizi bükün ve sonra yere dik olarak kollarınızı kaldırın. Kollarınızı ve ellerinizi sarın ve avuçlarınızı birbirine oldukça yakın tutun. Dirseklerinizi kaldırın ve tavana doğru parmak uçlarınızı kaldırarak ulaşmaya çalışın. Göğsünüzü öne doğru getirin ve kalçalarınızı eşitleyin. Belinizi içeri ve dışa doğru oynatın. Bu sırada baş parmak uçlarınıza bakın. Düzgün ve eşit şekilde nefes almayı unutmayın.

Balıkbalik

Balık bu pozisyondaki duruşuyla saygıyı sembolize eder. Bacaklarınızla birlikte sırt üstü yatın. Kollarınızı düz tutarak vücudunuzun alt kısmına getirin. Dirseklerinizin mümkün olduğunca birbirine yakın olmasına dikkat edin. Ayrıca avuç içiniz aşağı doğru bakmalı ve uyluk altında olmalıdır. Nefes alın ve kollarınızı yerden yukarıya doğru itin.Ancak bu esnada başınızı yerden kaldırmadan boyun, göğüs ve sırtınızı yukarıya doğru kaldırdığınızdan emin olun. Kalça zeminde olmalıdır. Sırtınız kemer oluştururken başınız mümkün olduğunca yere yakın halde durmalıdır.

İdeal pozisyon için, baş zeminde durmalı ve bacaklar rahat ve birlikte hareket etmelidir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı