Yumurta Falı

Genellikle yaratılışı, kozmik evrenin ya da Dünya’nın meydana gelişini ifade etmek üzere kullanılan bir semboldür. Rahim ve mağara sembolleriyle bazı anlamları paylaşır. Kozmik yumurta sembolüne rastlanan tradisyonlardan bazıları Kelt, Finlandiya, Sibirya, Maya, Dogon, Bambara, Kenani, Fenike, Grek, Eski Mısır, Hinduizm, Tibet, Vietnam, Çin, Japonya ve Endonezya tradisyonlarıdır.

Kozmik yumurta sembolü çoğu zaman Dünya’nın meydana getirilmesini açıklamada kullanılır. Kimi zaman tezahürler alemini meydana getiren unsurları ya da tohum özlerini içeren bir yumurta olarak betimlenir, kimi zaman da üst yarısı göğü, alt yarısı yeryüzünü oluşturan bir yumurta olarak tasarlanır.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı