Yürüyüş Kehaneti-Ambulomancy

Yürüyüş Kehaneti-Ambulomancy

ambulomancy

Hangi yolu seçtiğimiz önemlidir

Ambulomancy

Ambulomancie veAmbulomanzia olarak da bilinir. Terim, Latince’de yürümek anlamına gelen “ambulare” fiilinden kaynaklanmaktadır. Yürüyüş şekline göre kehanette bulunma metodudur.

Ambulomancy uygulamalarının farklı biçimleri bulunur. En popüler yöntem kişinin nası yürüdüğünün, beden dilinin yorumlanmasıdır. Bu yöntemle kişinin karakteri hakkında çıkarımlarda bulunulur.

Bir diğer yöntem ise daireler çizerek yürümek ya da bir daire şeklinin içerisinde yürümektir. Bir sarhoşluk ve kendinden geçme hissi gelene kadar bu şekilde yürümeye devam edilir ve belli bir noktada kahin doğaüstü mesajlar almaya başlar.

Hayat içerisinde yürürken pek çok seçim yaparız. Bu seçimler bizi iyi ya da kötü yollara sokar, seçimlerimiz hayatımızı etkiler.

Ambulomancy için bir diğer metod da kişinin yürüyerek kendi geleceğini tahmin etmeye çalışmasıdır. Bunun için önceden belirlenmiş bri rota kullanılır, bu rotada karşılaşılan çeşitli işaretlerden geleceği yorumlamak için faydalanılır. Bu yöntemde kişi evinin etrafını Mevsim Çarkı’na uygun bir şekilde ve evlerin ön kapılarını görecek şekilde dolaşmalıdır.

Yürünecek bölgeyi yılın mevsimlerine bölen bir çizelge hazırlanır. Belirlenen gün ya da gecede kehanette bulunacak kişi ön kapıyı kullanarak evinden çıkar ve güneşe doğru dönerek yürür, yürürken yolda karşılaştığı olay, nesne ve durumlardan içinde bulunulan yılın tamamını yorumlayacak bir kehanet için faydalanır, yani yoldaki işaretleri toplar. İlk karşılaşılan işaretler daha yakın zamanların yorumlanmasında, diğer noktalardaki işaretler çizelgede hangi mevsime denk düşüyorlarsa o mevsimin yorumlanmasında kullanılır.

Ambulomancy, Gyromancy uygulamaları ile yakından bağlantılıdır ve pek çok kehanet sistemi gibi oldukça kadim bir gelenektir.

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı