Zaman Falı

Bir sorunun zamanını vermek için bakılır. İskambil kartları yılın 12 ayını temsil etmek üzere saat şeklinde dizilir. Ortada da karar kartı olur. 4′ er olarak 13 kart dizilir. Fal baktıranın talep ettiği numaradan başlanır. Çıkan sayı kaç ise ordaki sayının kartı açılıp devam edilir. Kartlar nerede biterse o ayda olayın gerçekleşeceği belli olur. Daha sonra aynı dizilim tekrar yapılıp gün belirlenir. Son olarak ortadaki karar kartlarından olayın nasıl olacağına dair yorum yapılır.

Ayrıca;

Tutulan bir dileğin gerçekleşeceği zamanı önceden öğrenebilmek amacıyla gerçekleştirilen fal uygulamasıdır. İskambil kâğıtları kullanılarak yapılır. Bu fala bakmak için yılın on iki ayını temsilen on iki adet iskambil falı gerekmektedir. Karar kartı adı verilen bir on üçüncü kart da bulunmalıdır.

 

Bu fal eski doğu toplumlarında oldukça yaygın olan bir yöntemdir. Özellikle önemli kararlar verileceği zaman (savaş, yağma, göç) hükümdarlar tarafından da kullanılmıştır.

 

Kağıtlar karar kartı ortada olmak üzere dörderli olarak dizilir. Fal baktıran kişinin istediği sayıdan başlanır ve kartlar çekilir. Kartlar nerde biterse o ayda olayın gerçekleşeceği veya gerçekleşmesinin daha makbul olacağı kanısına varılır. Gün belirlenmesi için de yine aynı yöntem uygulanır.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı