Zen Tarotu

Tarot, binlerce yıldır, Eski Mısır’dan hatta daha eski zamanlardan yana vardır. Tarot’un Batı’da ilk kez orta çağ’da kullanıldığı bilinmektedir. Zaman içinde tarot pek çok şekilde kullanılır oldu: geleceği görmek için bir araç, hafif bir “salon oyunu”, muhtelif durumlar hakkında görünmeyen, esrarlı bilgiler toplamak için bir yol.
Bazıları, kart sayısının Siddhartha’nın  doğduğu anda attığı adım sayısına dayandığını söyler. Efsaneye göre, her ana yönde; yedi adım öne, yedi adım arkaya atmış ve bu, tarot destesindeki “küçük” kartlar için model oluşturmuştur. küçük arkana’nın bu 56 kartına ek olarak, tarot destesi 22 kart daha içerir. Bunlar, insanın tinsel yolculuğunun tüm hikayesini anlatan Büyük Arkana’dır. Büyük Arkana’da Soytarı’nın ilk masum adımından, Tamamlama kartının temsil ettiği, yolculuğun sonuna kadar, insanoğulları olarak hepimizi birleştiren ilksel imgeler buluruz. bunlar, her birey için mutlak benzersizlik taşıyan fakat ırk, cinsiyet sınıf ve dini yetiştirme tarzı gözetmeden keşfedilecek esas gerçeğin hep aynı olduğu bir “kendini keşfetme” yolculuğu anlatırlar.
Geleneksel tarot destesinde bu kendini keşfetme yolculuğu bir tür sarmal olarak algılanırdı. Her tamamlanma, yol üzerinde yeni bir düzeye, Soytarı’nın tekrar girmesi ile yeni bir başlangıca giderdi. fakat bu destede Usta kartı eklenmiştir. bu kart bize sarmalı arkada bırakma şansını, ölüm ve yeniden doğum çemberinden çıkma şansını verir. Usta kartı, yolculuğun kendisinin nihai aşkınlığını simgeler; Ancak bireysel, tekil egonun aydınlanma içinde çözülmesi ile mümkün olan bir alışkanlık.

Zen Tarotu bir fal çeşidinden ziyade bir meditasyon ve kendini bulma arayışıdır.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı