Zerdüştlük ve Fal Felsefesi

Zerdüştlük ve Fal Felsefesi

6a7d01a2052b67c1cb400c9adb71cc30

Zoroastrianism

M.Ö 6.yy’dan bu yana Zoroaster tarafından geliştirilmiş olan öğretı yeryüzünde ışık ve karanlık arasında süregeldiği öngörülen dünyevi mücadeleye dayanmaktadır. Zoroastrian bir diğer adıyla Zerdüşt Zerdüştlüğe bağlı, öğretinin pratiklerini yerine getiren veya kendini öğretiye yakın hisseden kişidir. Zoroastrianism’de din adamlığı kalıtsal bir özellik barındırır, miras olarak bırakılabilir. Din adamlığı Dastur adı verilen kişi tarafından yürütülür ve yönetilir.

Bu öğretide iki temel şeye inanılır: iyi ve kötü. Ahura Mazda bu öğretide bütün iyi şeylerin yaratıcısı ve tartışmasız tanrıdır. Bu öğretiye göre iyilik kötülüğü yenecek, ölüler dirilecek ve cennet yeryüzünde kurulacaktır. Rahipler törenlerde bir tür ağızlık kullanırlar, ateş kutsal sayıldığı için sürekli bir şekilde yanık tutulur. Ahriman Zerdüşt öğretinin kötülüğü ve cimriliği temsil eden karakteridir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı