Zeus-Favonius

Zeus-Favonius

thYJY31EH9

Zeus

Yunan Tanrılarının en büyüğüdür. Cennetin ve kainatın efendisidir. Gök yüzünün sahibidir. Işığın ve şimşeklerin lordudur. Roma’da Jüpiter olarak bilinir. Tanrıların kralıdır. Cronus, Titans ve Olympius Zeus karşısında yenilince Zeus o büyük gücünü elde etmiş ve gök gürültüleri ile yıldırımlar ile özdeşleşir olmuştur. Hera ile olan evliliğine rağmen cinsiyet sorunu ortaya çıkmıştır. Yinede Artemis ve Apollo’nun babası olmuştur.

Zephyr ( Roman Favonius )

Klasik mitolojide batı rüzgarıdır. Astraeus’un ve Aurora’nın oğlu, Boreas’ın kardeşidir. Hyacinth’i Zephyr sevmesine rağmen kız gençliğinden dolayı Apollo’yu tercih etti. Bu durum Tanrıların Hyacinth’e kızmasına neden oldu.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı