Zeytin Falı

Zeytin hem Antik Mısır’da hem de Antik Yunan’da sağlık açısından çok gerekli görülen bir bakım ürünü olarak kullanılmıştır. Zeytinden elde edilen yağ hem çok lezzetli hem de saçlar ve vücut için çok yararlı olarak görülmüştür. Zeytin; bolluğun, adaletin, sağlığın, barışın, zaferin, gururun, bilgeliğin, aklın, ölümsüzlüğün, arınmanın ve yeniden doğuşun simgesi olarak görülmüştür. Zeytinle ilgili pek çok anlatım bulunmaktadır. Anlatıya göre Zeus yeni kuracağı şehre isim verme arayışındadır. Zeus şehre en değerli şeyi getiren Tanrının ismini bu şehre vereceğini duyurur. Athena da henüz aşılamış olduğu yabani bir zeytin ağacını şehre getirir. Zamanla zeytin, yağıyla bir aydınlanma aracı, meyvesiyle bir besin kaynağı ve güzellik kürü olarak kullanılmaya başlar. Zeus da şehre Athena’nın adını verir. Eski Yunan’da zeytin ağacına zarar veren veya zeytin ağacını kesenler mahkemeye çıkarılır ve ölümle cezalandırılırdı.

Bu yüzden insanlar arasında genel kanı olarak zeytin her zaman kutsal bir varlık olagelmiştir. Zeytinin bulunduğu bahçeleri ve mekanları kötülüklerden koruduğuna ve o yere neşe getirdiğine inanılır.

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı