Zil, Kitap ve Mum Kehaneti

Zil, Kitap ve Mum Kehaneti

bell

Zil, Kitap ve Mum (Bell, Book and Candle)

Zil, Kitap ve Mum” ifadesi eskiden Roma Katolik Kilisesi tarafından uygulanan bir aforoz etme seremonisini ima eder. Bu yöntem özellikle çok iğrenç günahlar işlemiş kimseleri kiliseden uzaklaştırmak için kullanılırdı.

9. yüzyılda başlayan bu seremoni bir piskopos ve 12 rahip eşliğinde yapılırdı. Din adamları sunakta bir yemin eder, ardından seremoniye liderlik eden din adamı kitabı kapatır, mumu yere fırlatır ve sanki birisi ölmüş gibi çanı çalardı.

Buradaki kitabın hayat kitabını, mumun kayıp ruhu, çanın ise ölülerin ardından çan çalınmasını yani aforoz edilen kişinin ruhen ölümünü, artık yok sayılacağını simgeler.

 

 

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı