Zombi Falı Kehaneti

Zombi Falı Kehaneti

409-zombi

Zombie

Haiti ve Batı Afrika inancında ruhsuz bedenlerin Boco olarak bilinen rahip Voodoo olarak yeniden dirildiğine inanılmaktadır. Bir zombinin kuralsız ve istemsiz bir şekilde hareket ederek Voodoo’ya buyruk verdiği anlatılır. Zombie kelimesi Batı Afrika kültüründe bir tanrı olan Nzambi’den gelmektedir.

Beyin ile beslenen zombiler veya canavarlar ölüp tekrar dirildiklerinde dünyaya bir virüs veya herhangi başka bir tür olarak gelebilmektedirler bu inancın uygulayıcılarının iddialarına göre. Haiti’de araştırma yapanların kimileri zombiler hakkında anlatılan hikayelerin doğru olduğunu ifade etmektedir. Kimileri ise bunun geleneksel bir anlatı olduğunu savunmaktadırlar.

Modern kültürde Zombie ölü insan bedeni veya virüs olarak bilinmekte ve günümüzde güney Amerika’nın kimi eyaletlerinde ve Haiti’de bir kısım kabileler tarafından uygulana gelmektedir.

Falfalcı.com sitesinde arayacağınız bütün falları rahatlıkla bulacaksınız. Bütün falların detaylı içerilerini bulacaksınız ve bu falların nasıl bakıldıklarını öğreneceksiniz. Hem fallar hakkında bilgi alacak hemde falcıların hayatlarıyla ilgili bilgiler bulacaksınız. En çok kullanılan kahve falı ve tarot falı hakkında detaylı bilgilerde sizi burada bekliyor. Fal Falcı sitesinde sizin gibi fallarla ilgilenen kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

© 2015 Fal-Falcı